16. ročník

19. – 21. září 2014

start L7 2014

start L7 2014

Těžko hodnotit ročník, který jsem poprvé zažil pouze v roli pořadatele, přesto se pokusím vzpomenout na strasti i slasti tohoto ročníku.

I přes nepříznivou předpověď počasí se na pochod vydalo 51 odvážných šlaperů. Černočerná tma, mlha a déšť nadělovaly cenné zkušenosti všem účastníkům. Kdo tam nebyl, nepochopí, jak vlhkost a voda v bagančatech mohou nadělat takové zvrásnění kůže, že na tuto hloubkovou maceraci chodidel nezapomenete ani za dlouhých zimních večerů. Mnoho nocí po pochodu nemohli šlapeři spát, jelikož se jim vzpomínky na úplně nejvíc nejmokřejší Lužickou sedmičku stále vynořovaly z paměti a ve vzduchu visela otázka: „Kde se stala chyba?“

Nemuhu tedy jinak, než smeknout před těmi, kteří se vzpamatovali z náročné noci a vstříc podmračenému dni vyšli do druhé části L7 a doprovázeni kapkami deště dorazili až do cíle. Statečných nebylo jen sedm, ale rovných pětadvacet, a to je za těchto podmínek úctyhodné číslo.

Sedmička byla tento rok výjimečná nejen počasím, ale i počtem 5 běžců, kteří trasu absovovali běžíce s úsměvem na rtech, který však nikdo pro velkou tmu a mlhu neviděl.

 

noční cílové foto L7 2014

noční cílové foto L7 2014

—————————————————————————————————————-