14. ročník

21. – 23. září 2012

start Lužické sedmičky 2012

start Lužické sedmičky 2012

Tušili jsme, že přijdou, a přesto nás překvapili: dešťové přeháňky a k nim 81 šlaperů na startu. Mnozí tipovali, že hlavní trasu 99 km zdolá přes 30 z nich. Trénovat jsme začali už na jarní chatě v Jiřetíně pod Jedlovou, ale fyzická příprava je jen polovičním úspěchem dálkových pochodů. Druhou a snad ještě důležitější složkou je psychická odolnost. A díky počasí to letos platilo dvojnásob. Ale „Co když déšť není jenom v hlavě?“ Start byl plný radosti a optimistických vyhlídek. Letití šlapeři se po roce opět shledali! Jak je dobrým zvykem, vykročili jsme v ostrém tempu. Někteří jsme vyrazili přes Cvikov směrem ke Klíči, další pak do Jablonného a dále na Popovu skálu.

Malé skupinky šlaperů se občas ztratily ve tmě a jen díky GPS navigaci nebo navigujícího přítele na telefonu se opět našly. Zdánlivě pustý les v noci ožíval, lišky, černá a vysoká zvěř, zastoupená troubícími jeleny, nás držela v bdělosti. Každý kopec je sice ve své kráse jedinečný, není kopec jako kopec, ale čtvrtý zářijový víkend na všech svorně studeně fičelo nehledě na denní či noční dobu. Také déšť ohlášený rosničkou na čtvrtou hodinu ranní nastoupil s přesností švýcarských hodinek a do osmi hodin nás oblažoval svou svěžestí. Byla zima, pěkně promrzlí jsme byli. Jen těžko se odolávalo lákavým službám ranního taxi, naše řady značně prořídly. Místo slibovaného slunce nás přes den čekala mlha, ale kdo se jí zvládl prokousat, byl na 7. vrcholu odměněn zadostiučiněním a krásným výhledem. Do cíle, který byl ještě 18km daleko, nás nedotáhla vidina vítajících blízkých, ani touha po teplé posteli, ale vůně pečeného kuřete, která se linula z brnišťského kulturního domu. Medaile už se třásly v krabičce, svého šťastného majitele našlo 18 z nich.

A na závěr citace z diskusní sekce webu luzickasedmicka.cz: „Byla to paráda. Díky. A za kuřátko s hranolkami a svijanský máz dávám 7 bodů z pěti možných.“

V hlavních rolích

Spokojený ředitel pochodu:

Lukáš Kuc

Značkováním unavení:

Jakub Pospíšil, Trinity Kriššák, Tom Matys, Jonáš Jirout, Jirka Šimek, Martin Kriššák, Michal Kosina

Základní tábor zútulnila:

Růžena Kucová

Vítací výbor ve složení:

Anet Kriššáková, Hana Kucová, Renata Musilová

Členové integrovaného záchranného systému:

David Matys, Ester Jiroutová

Opěvované kuchařky a pekařky:

Martina Matysová, Petra Matysová, Hana Matysová, Růžena Kucová

Hbitá obsluha:

Petr Řeháček, Kristýna Matysová, Maruška Matysová

Šlapeři:

Tonička, Vítek a další

Přišla, ušla, vyhrála úspěšná:

Květa Kupková

Vyrobila YMCA Brniště © 2012

—————————————————————————————————————————