Diskuze

Diskuze k Lužické sedmičce

  1. Nazgul (2017-08-28 12:21:53) napsal:
    No, z hlediska výhledu bych to bral tak, že pokud někdo půjde doporučeným tempem, bude mít tak jako tak tmu na Jedlové. U trasy 1 zažije navíc tmu na Popově skále, Hvozdu, Luži a Pěnkavčím vrchu, u trasy 2 na Klíči a Studenci. Z Klíče je podle mého úžasný výhled i v noci. To fakt doporučuju. Výhled z Hvozdu a Luže za něco stojí jen za světla. Na Popově skále a Studenci by bylo třeba vylézt na vyhlídku resp. rozhlednu, ale to nečiním. A na Pěnkavčím vrchu žádný rozhled není. Takže za sebe říkám, že z hlediska výhledu je lepší trasa 2.
  2. Nazgul (2017-08-28 12:30:08) napsal:
    Co se týče trasy, je samozřejmě stejná, jen v opačném směru. Některé úseky jsou ovšem na začátku/za tmu snesitelnější než na konci/za světla a naopak. Pro mě je výhoda směru 2 v tom, že nudný úsek mezi rozcestím pod Klíčem a Jedličnou (který vede po silnici) absolvuji v noci. Ve dne je to otrava. Cesta ze Sedla pod Studencem do Chřibské (včetně průchodu Chřibskou) mi také přijde v noci lepší. Rovněž tak úsek z Dolní Světlé do Valů je IMHO lepší za světla. Dtto průchod Lueckendorfem. Jako bonus si člověk může doplnit vodu v Jablonném, v opačném směru by to němělo takový význam, tou dobou mají ještě všichni vody dost. Velká nevýhoda směru 2 je ovšem nutnost jít posledních asi 15 km neustále po asfaltové silnici, to nohy docela trpí.
  3. Nazgul (2017-08-28 12:36:45) napsal:
    Směr 1 má výhodu například v příznivějším profilu některých kopců, vede-li na kopec jedna cesta strmá a jedna pozvolná, raději jdu nahoru tou strmou a dolů pozvolnou než naopak, je to šetrnější ke kolenům. Toto je ve směru 1 splněno na Hvozdu a Jedlové. Výhoda je také ve výstupu na Pěnkavčí vrch - nahoru nevede žádná cesta, ale je to značené odrazkami, které jsou za tmy lépe vidět. Takže v noci paradoxně hrozí menší bloudění než za světla.
  4. Nazgul (2017-09-26 09:58:46) napsal:
    Těším se na aktualizovanou tabulku zářezů :)
  5. luko (2017-09-29 09:02:48) napsal:
    Ahoj šlapeři a šlaperky, podělte se s ostatními o svůj blog, galerii, jednotlivé fotografie či videa. Vše mi zasílejte ma e-mail, já to budu postupně zveřejňovat v LETOPISECH!

Nový příspěvek

*